ELIPS forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ELIPS forum

Dobrodošli na ELIPS forum! Ovaj forum je pre svega namenjen gamerima, ali i onima kojima hoće da se zabavljaju!!!


2 posters

    Tutorijal za photoshop ice picture

    avatar
    Kiboz
    Member
    Member


    Broj poruka : 22
    Datum upisa : 14.10.2008

    Tutorijal za photoshop ice picture Empty Tutorijal za photoshop ice picture

    Počalji od Kiboz Uto Okt 14, 2008 10:09 pm

    Evo, da vam pokazem kako neku sliku da ˝zaledite˝Prvo, uzmite neku sliku. Letnje slike najbolje izgledaju.
    Izvinite sto nece biti slika, ali nesto zeza ovaj serving, a lenj sam da koristim imageshack ili tako nesto...

    1. Korak:
    Napravite kopiju layer-a i namestite da originalni bude nevidljiv.(ono oko pored layer-a)

    2. Korak:
    Okrenite sliku za 90 stepeni( Image > Rotate Canvas > 90 CW)

    3. Korak:
    Dodajte vetar(Filter > Stylize > Wind) i namestite wind from right to left.

    4. Korak:
    Vratite sliku u normalan polozaj(Image > Rotate Canvas > 90 CCW)

    5. Korak:
    Idite na Image > Adjustments > Hue/saturation ukljucite(otkacite kockicu)colorize i experimentisite sa razmerama. Ja sam koristio Hue: 212, Saturation: 25 i Lightness: -10.

    6. Korak:
    Idite Filter > Artistic > Plastic Wrap i takodje experimentisite. Ja sam koristio Highlight Strenght: 6, Detail: 15, Smoothness: 14.

    7. Korak:
    Izgleda odlicno? Sad samo da dodamo malo realnosti: Image > Adjustments > Levels podesite kako mislite da izgleda dobro.

    8. Korak:
    Divite se :Evo jednog mog rada:

    Tutorijal za photoshop ice picture Iceshipqe5
    ELIPS
    ELIPS
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 69
    Datum upisa : 21.08.2008
    Godina : 29
    Lokacija : Novi Sad

    Tutorijal za photoshop ice picture Empty Re: Tutorijal za photoshop ice picture

    Počalji od ELIPS Ned Sep 05, 2010 12:49 am

    Nice, thanks!!! Smile

      Sada je Čet Maj 16, 2024 12:16 pm